Народився 28 грудня 1968 року в селі Вербовець Косовського району Івано-Франківської області. Закінчив філологічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника і Українську академію державного управління при Президентові України. 

  Відомий як дитячий письменник, автор популярних повістей та поетичних збірок «Стефа і її Чакалка» (2007, 2011), «Зайчикова книжечка» (2008, 2013), «М’яке і пухнасте» (2010,  2013, видання шрифтом Брайля - 2011), «Вісім днів із життя Бурундука» (2012), «Третій сніг» (2014, 2015, аудіокнига - 2014), «Чупакабра та інші зайчики» (2014) та ін.

Іван Андрусяк

 

   Ця книжка не змушує маленького читача чинити так, а не інакше, а лише підштовхує зробити власний вибір, подивитися на ситуації з різних боків.

  Крім того, це доволі патріотична казка, яка делікатно показує, чому важливо зберігати власні мовні багатства й уникати одноманітності. І не потрібно боятися бути не таким, як більшість.

 Андрусяк, Іван Михайлович. 

Третій сніг : повість-казка : [для мол. та серед. шк. віку] / І. М. Андрусяк ; худож. О. С. Кузнецова. - 2-ге вид., випр. - Київ : Фонтан казок, 2015. - 64 с. : іл. 

 

 

  «Чупакабра та інші зайчики» — вірші розбишацькі, сповнені гумору та добрих капостей.

 «Усе солодший сад» — поетичні прогулянки тата з донею, тож і вірші тут для обох — більше для доні, але трохи й для тата.

   За всіх чупакабр у цій книжці відповідає сам Іван Андрусяк, за всіх зайчиків — молода львівська художниця Марта Кошулінська.

 Андрусяк, Іван Михайлович.

Чупакабра та інші зайчики : [вірші : для дітей дошк. віку] / І. М. Андрусяк; худож. М. Кошулінська. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 22 с. : іл.

 

 Андрусяк, Іван Михайлович.

Чупакабра та інші зайчики [Текст] : [вірші : для дітей дошк. віку] / І. М. Андрусяк; худож. М. Кошулінська. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 22 с. : іл.

 

 

   Віршоказка «Зайчикове Різдво» — продовження популярної «Зайчикової книжечки» Івана Андрусяка, з якою вже виросло ціле покоління українських читаченят.

  Упродовж зимових днів Зайчик сумує за сонцем. Його не тішить сніг, допоки він не отримує сонячний дарунок від Святого Миколая і святкує найсонячніше свято року — Різдво. Ця книжка запрошує читачів до зимових буднів і свят разом із Зайчиком та його лісовими друзями.

Андрусяк, Іван Михайлович.

Зайчикове Різдво : віршоказка : [для дітей дошк. віку] / І. М. Андрусяк; худож. Ю. Пилипчатіна. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 16 с. : іл.

 

 

  Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний  мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…

 Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття.

  Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий».

  А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.

 Андрусяк, Іван Михайлович.

Стефа і її Чакалка : казково-пригодницькі повісті : [для дітей мол. шк. віку] / І. М. Андрусяк; худож. О. В. Кузнецова. - Київ : Фонтан казок, 2016. - 240 с. : іл.