Народився 4 березня 1978 року «десь у Європі – чи то в Польщі, чи то в Литві».

  Воліє залишатися інкогніто – не з’являється на публіці, не публікує своїх фотографій, не розкриває автоніма.

 Автор книжок «Банка варення»: збірка казок (2013), «Коротунчик»: оповідання для дітей дошкільного віку (2014), «Калюжа»: оповідання (2014), «Банка варення»: казки для дітей молодшого шкільного віку (2014), «Іскра»: оповідання (2014), «Швейцарські казки»: збірка казок для сімейного читання (2015), «Мрія»: казка (2015). 

Олег Чаклун

 

 Чаклун, Олег.

Калюжа : оповідання : [для дітей дошк. віку] / О. Чаклун ; [гол. ред. І. Андрусяк]; худож. Ю. Пилипчатіна. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 16 с. : іл.

 

  «Калюжа» – книжка-картинка для найменших про пригоди дитини після дощу, написана Олегом Чаклуном і намальована Юлією Пилипчатіною.

  Головний персонаж, веселий малюк, досліджує довколишній світ, робить перші кроки, вчиться помічати деталі і не залежати від дій дорослого.
  Відкриття далеких-предалеких країв, приголомшливі мандри за моря-океани, пізнання світу, в якому царює стихія води, — усі ці пригоди й насолоди починаються для малюка зі... звичайнісінької калюжі!

 

  Справжній чаклун може розповісти тобі чимало цікавого й важливого - скажімо, про твої улюблені іграшки і про те, як ти з ними поводишся (казка «Коротунчик»); про те, що мова тварин і людей не така вже й різна, як це видається на перший погляд («Нявчик» і «Гавчик»); про твої хитрощі («Важлива справа»), а головне – про те, що найважливішим у житті є дарувати всім довкола світло і радість («Ліхтар»).

  Бо насправді, як би не змінювався світ і люди в ньому, – а світло і радість завжди будуть найбільшим чаклунством.

 Чаклун, Олег.

Коротунчик : казки : [для дітей дошк. віку] / О. Чаклун; худож. О. Пилаєва; [післямова І. Андрусяка]. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 48 с. : іл.

 

 

  Лише справді добросердна дівчинка може подружитися зі сніговиком. Лише справді сміливий хлопчик може врятувати маленьку подружку від страшного птаха.

  Лише зі справжнім фантазером і мрійником дружи­тимуть морські баранці та веселка в небі. А все тому, що ці казки вчать бачити незвичайне в звичайному, цікаве в буденному, казкове в усьому, що нас оточує.

 Чаклун, Олег.

Справжнє диво : казки : [для читання дорослими дітям] / О. Чаклун ; худож. М. Кошулінська. - Київ : Фонтан казок, 2016. - 48 с. : іл.

 

 

  Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура.   Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів — таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися…

Чаклун, Олег.

Мікробот : [казки : для дітей мол. шк. віку] / О. Чаклун; худож. Я. Любарська. - Київ : Фонтан казок, 2016. - 64 с. : кольор. іл. 

 

 

Чаклун, Олег.

Мрія = Dream = Мечта : казка : [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / О. Чаклун; [з укр. на англ. пер. Наталія Добжанська та Алан Найт]; худож. Ю. Пилипчатіна. - Київ : Фонтан казок, 2015. - 48 с. : іл

 

  Якщо в тебе є маленька мрія, ти конче мусиш її леліяти й плекати — і тоді з неї неодмінно виросте велика синя птаха, яка обійме все небо!

 Саме до цього закликає тебе казка Олега Чаклуна, адресована дітям і їхнім батькам, які не лише плекають власні мрії, а й вивчають іноземні мови, – адже в цій книжці ти можеш прочитати її українською, англійською та російською.

  А мрійливі ілюстрації Юлії Пилипчатіної допоможуть твоїй мрії стати на крило.

 

  Як порятувати сестричку, що втрапила в зачаровану банку з-під варення, яке вона сама ж і з’їла, ні з ким не поділившись?  На що здатен маленький вітерець, який мріє про великі справи?

 Хто допоможе вирости кущикові, якого затіняють поважні дорослі дерева?

  Чи можна врятувати друга, який ніколи не прибирає за собою іграшок?

  Казки Олега Чаклуна вчать бачити незвичайне в звичайному, цікаве в буденному, казкове в усьому, що нас оточує. Вони розвивають у дитини кмітливість, наполегливість, совісність і добре серце.

 Чаклун, Олег.

Банка варення : казки : [для дітей дошк. віку] / О. Чаклун; худож. Н. Шигаєва; [післямова І. Андрусяка]. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 40 с. : іл.

 

 

 Чаклун, Олег.

Швейцарські казки : [для мол. та серед. шк. віку] / розказав Олег Чаклун; намалювала Ірина Супаненкова. - Київ : Фонтан казок, 2015. - 72 с. : іл.

 

  Величні льодовики, полонини, ліси, водограї й численні озера… Усе це – Швейцарія, країна краси, точності й надійності.   Такі ж і її казки – дивні, таємничі й смачні, як добрий кухоль пінистого альпійського молока.

  Український письменник Олег Чаклун дуже добре знає цю прекрасну країну.

  Він не раз мандрував її горами й луками, спілкувався з цікавими людьми, казкарями й чарівниками, – і розказав нам ці чудові казки про дивовижних героїв і їхні неймовірні пригоди, сповнені загадок і несподіванок.

  А художниця Ірина Суманенкова проілюструвала книжку в стилістиці вітражів, якими так славиться архітектура Швейцарії.

 

 Чаклун, Олег.

Іскра  : оповідання : для серед. та ст. шк. віку / О. Чаклун; [худож. О. Матвейцева]. - Київ : Фонтан казок, 2014. - 86 с. : іл.

 

   Що потрібно для того, щоб стати справжнім чарівником? Певно ж – іскра…

  А ще – мудрий наставник, який не лише навчить усього, що треба знати чарівникові, й не лише по-новому «відкриє очі» на світ і всі процеси та явища, які відбуваються в ньому, а й даватиме все нові й нові завдання – щоразу складніші…

 І так доти, доки не настане час найскладнішого і найважливішого завдання – того, де без іскри не обійтися…  Цикл фентезійних оповідань найтаємничішого українського дитячого письменника Олега Чаклуна звернений цього разу не до малюків, а до підліткової й дорослої авдиторії – однак хто сказав, що дорослим не потрібна добра казка?

  Насправді ще й як потрібна – принаймні не менше, ніж дітям.