Народився 10 лютого 1966 року у селі Сокілець Дунаєвецького району Хмельницької області. Закінчив філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту.

  Працював у середній школі та редакціях кількох газет, пройшовши шлях від коректора до головного редактора.

  Автор більше десяти книг і численних публікацій у вітчизняній і закордонній періодиці (тексти перекладалися сімома мовами).  Зокрема, автор збірок віршів «Таїнство причастя» (1994), «Тінь Аріяни» (1994), «Храм характерників» (1996), «Босяцький калфа» (2005), «Мовизна» (2014) та ін.; романів «Сім днів і вузол смерті» (2007), «Війна і ми» (2012), збірки поезій для дітей «Неслухняники» (2010), науково-фантастичної повісті «Вінчі й Едісон» (2015).

  Займається видавничою та політичною діяльністю.

Мешкає в Києві.

Сергій Пантюк

  2045 рік. Братики Вінчі й Едісон та їхня подруга Фійка, бешкетуючи в татовому часольоті, випадково потрапляють у далеке-предалеке минуле і прихоплюють звідти яйце трицератопса.

  Мрія про «домашню тваринку» збулася – але пригоди, як виявилося, лише починаються…

  Повість Сергія Пантюка «Вінчі й Едісон» – дебют відомого автора в прозі для дітей – належить до жанру не фентезі, а наукової фантастики, – себто життя динозаврів описане тут без жодних вигадок, а саме так, як його уявляє сучасна наука.

  А ось життя юних розбишак цікаве завжди – як би в майбутньому не вдосконалювалися технології!

 Пантюк, Сергій Дмитрович.

Вінчі й Едісон : [наукова-фантастична повість : для дітей серед. шк. віку] / С. Д. Пантюк; худож. Н. Каламєєць. - Київ : Фонтан казок, 2015. - 96 с. : іл.