top of page

Казки та легенди

ac204a57.png

   Бердник, Олесь. Серце Матіоли [Текст] : казки та легенди : [для дошк. та мол. шк. віку] / О. П. Бердник ; худож. С. І. Лук’яненко. - Київ : Книга, 2007. - 56 с.

  

   Ця книга – це спроба відомого українського письменника-фантаста Олеся Бердника повернутися в правічне річище народної мудрості, де простими словами та образами передає найскладніші філософські поняття. Тут ви прочитаєте казки та лагенди про деякі дерева та квіти, а саме : казку про квітку папоротті, ромашку, соняшник  та легенду про матіолу

fef9f260.png

   Воронина, Леся. Нямлик і Балакуча Квіточка [Текст] : [казки : для мол. шк. віку] / Л. Воронина ; худож. К. Білетіна. - Київ : Грані-Т, 2008. - 136 с.

   Ви вже, мабуть, знайомі з нямликами - маленькими кумедними чоловічками, які живуть у стіні Олянчиного будинку і понад усе на світі полюбляють манну кашу. Це ж про них написала свою дивовижну книжку "Прибулець з Країни нямликів" відома дитяча письменниця Леся Воронина! Про них - і про дівчинку Олянку, яка з ними не лише познайомилась, але й подружилися, і пережила чимало карколомних і дуже веселих пригод. А в цій книжці пригоди тривають. І ні слова про Балакучу Квіточку - ви все про неї дізнаєтесь самі!

e14fc67f.png

   Воронина, Леся. Слон Ґудзик і Вогняна Квітка [Текст] : [казка : для дошк. та мол. шк. віку] / Л. Воронина ; худож. К. В. Штанко ; [ред. М. О. Савка]. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. - 36 с.

   Слон на ім’я Ґудзик не звичайний. По-перше, він такий крихітний, завбільшки з ґудзик. По-друге, він уміє розмовляти. А найголовніше – він знає, як потрапити з холодної зими в казкове літо. Треба лише написати на пелюстках каштанового цвіту: «Весна повертає на літо». А там – Кам’яна Галявина, її справедливий Володар, Співочий Струмок, веселі звірята і Вогняна Квітка, що розсіює по всьому світу свої чарівні насінини, які зігрівають землю і не дають змерзнути весняному цвіту…

6f7d716a.png

   Даренська, Лариса. Бабусин букет, або Квіткові казки для Ганнусі [Текст] : [казки : для дошк. та мол. шк. віку] / Л. Даренська ; худож. Н. Дойчева. - Київ : Грані-Т, 2008. - 56 с.

   Далекі країни кличуть у мандри! Як?! Ви ще не побували в Королівстві До-Мінор? І не чули про вередливу принцесу Юлію? Навіть не знаєте, як потрапити до країни квітів? Тоді - швидше читати! З чарівними казками Лариси Даренської ви розкриєте загадку зникнення принца, познайомитеся з таємничим Астрономом та разом із Ганнусею вирушите до країни, де квіти вміють розмовляти, а казкарі мають своїх двійників...

62c9c3b3.png

   Зубицька, Наталя. Королева квітів [Текст] : повчальна казка : [для дошк. віку] / Н. П. Зубицька ; худож. К. Катрич. - Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2002. - 16 с.

   Почалося усе ще за сивої давнини, коли люди і тварини, дерева і квіти вміли не тільки розмовляти, а й могли рухатися вільно − хто куди захоче. Тож збиралися частенько разом, думали – гадали про найважливіше, обирали короля чи королеву, а потім влаштовували бал. Саме так трапилося й цього разу − під час свята Зустрічі квітів, почалося обговорення найголовнішого питання − кому бути королевою. Багато хто мав непереборне бажання Стати Королем чи Королевою квітів…

33438050.png

   Квітка-семибарвиця [Текст] : казкові історії : [для дошк. та мол. шк. віку : пер. з рос.] / худож. Л. Коммунар. - Київ : Махаон-Україна, 2007. - 112 с.

 

Із змісту:

Лебедєва, Галина. Кульбабка. – С. 47.

Катаєв, Валентин. Квітка-семибарвиця. – С. 85

2.png

   Квітко моя чарівна [Текст] : легенди : [для мол. та серед. шк. віку] / упоряд. А. М. Зеленська ; худож. Я. Кернер-Вернер. - Київ : АВІАЗ, 2013. - 64 с.

 

   У цій гарно ілюстрованій книзі зібрані легенди про найбільш відомі квіти, а саме: про троянду, барвінок, мак, безсмертник, волошку, гвоздику, фіалку, конвалію, лілію, примулу, тульпан, гіацинт, хризантему, нарцис, півонію, незабудку, бузок, соняшник та чорнобривці.

3.png

   Квітковий годинник [Текст] : [оповідання, казки, вірші, загадки : для мол. шк. віку] / [ред. Г. В. Біляєва ; худож.: Л. В. Белякова, К. В. Самойлов]. - Харків : Белкар-книга, 2012. - 64 с.

 

Із змісту:

Квітковий годинник / П. Утевська. - С. 14

Кабанець, Катерина. Чому кульбабки називаються кульбабками / К. Кабанець. - С. 18

Кир'ян, Надія. Півники / Н. Кир'ян. - С. 34

001.png
24ee0b8d.png

   Палійчук, Олекса. У Пелюстковій країні [Текст] : [казка : для дошк. та мол. шк. віку] / О. А. Палійчук ; худож. С. Клочко. - Київ : Боривітер, 2005. - 16 с.

 

   Вже цілий тиждень живе Оленка на дачі. Удвох з дідусем вони дружно порядкують у білій під високим черепичним дахом хатині. Та найбільше справ у них на подвір’ї. О, скільки тут квітів викохали дідусь і бабуся. Просто очі розбігаються. Всіх назв їхніх і за тиждень не запам’ятаєш. Та Оленка вже трохи знає. Бо як же не знати, коли вона тут і сапкою, і грабельками, і лійкою орудує. Ще й дідусь не скупий на слова: розкаже, яку та чи інша рослина землю любить, коли її висаджують і як від морозу оберігають.

bb7ffde3.png

   Паронова, Віра. Казки про квіти [Текст] : [Казки та легенди про квіти] / В. І. Паронова ; худож. О. Козак. - Тернопіль : Підручники & посібники, 2001. - 22 с.

   У цій книзі ви зможете прочитати казки та легенди про підсніжник, мати-й-мачуху, барвінок, медунку, конвалію, фіалку, водяну лілію і помилуватися чудовими ілюстраціями художниці Олени Козак.

09ff7010.png

   Шевчук, Валерій. "Панна квітів" та інші казки [Текст] : [казки : для серед. шк. віку] / В. О. Шевчук ; післямова Б. Щавурського ; худож. Є. Рудюк. - Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2015. - 256 с.

 

Із змісту:
Місто без квітів. - С. 39
Панна квітів. - С. 113

bottom of page